• עקבו אחרינו:
 התקשרו אלינו כניסת משתמשים

מידע כללי

קבוצות רכישה

מארגני קבוצות הרכישה מתמודדים כיום עם אתגרים רבים ומורכבים הרבה יותר מבעבר, התנהלות מול רשויות התכנון רק הופכת למסורבלת,
כמו גם תקנים ונהלים שמשתנים בהתאם להחלטות ממשלה וכן שינויי חקיקה. המציאות מלמדת כי חסמי הכניסה ליזמות בנדל"ן או ניהול קבוצות רכישה רק הולכים וגדלים עם העלייה במורכבות ניהול הפרויקטים,
בדרישות של הבנקים והעלייה במקצועיות. יחד עם זאת, עבור מי שמצליחים לצלוח את המהמורות בדרך, קיים פוטנציאל רב לרווחים ובניית חברות ייזום משגשגות.

לאור הקשיים הללו, יותר ויותר מארגני קבוצות רכישה מוציאים את ניהול פרויקט הבנייה ומערך שירות הדיירים לחברה המתמחה בכך, אחת מהחברות הבולטות בניהול פרויקטים בנדל"ן היא פולי.
במסגרת השירותים הרחבים עבור מארגני קבוצות רכישה מציעה פולי מעקב ופיקוח אחר כל תהליך הבנייה ומלווה את המארגן בכל התהליך כולו עד למסירת המפתחות לדיירים. הצוות הניהולי של פולי,
בעל ניסיון רב שנים בענף הנדל"ן במגוון רחב של תפקידים מסייע כיום למארגני קבוצות הרכישה לקדם את הפרויקטים  ולתת מענה ללקוחות דרך מציאת פתרון לבעיות גבייה ותשלומים,
פיקוח על שינויי דיירים ועוד...

 דגשים חשובים בקבוצות רכישה

הסכמי מכר נדל"ן – יצירת הסכם מכר בנדל"ן נועד לדאוג ולשמור על האינטרסים של היזם או מנהל קבוצת רכישה, אך חשוב גם לייצר שמירה על האינטרסים של הרוכש. הסכם מכר נדל"ן וגיבושו דורש מיומנות, ידע וגם התאמה ספציפית שלו לסוג היזמות בנדל"ן. כשמדובר על קבוצות רכישה, הסכמי השיתוף בנדל"ן ובקרקעות הנרכשות על ידי חברי הקבוצה היא קריטית מאוד והיעדר תשומת לב לפרטים עלולה גם לעכב את כל הפרויקט. חשוב מאוד להיעזר בגורמים מקצועיים ואף לסקור פרויקטים קודמים ודומים שהצליחו.   

הערכות פיננסית בנדל"ן – כדי להגיש אל הבנק המממן את המסמכים הרלוונטיים יש לבצע הערכות פיננסית והיא שונה מאוד מפרויקט לפרויקט. הדרישות של הבנק משתנות פעמים רבות בהתאם לסוג היזמות. הבנק ידרוש מסמכים שונים בפרויקט פינוי בינוי או חיזוק בינוי וכאשר נרכוש קרקע לבנייה הוא יבוא בדרישות אחרות. להגיע אל הבנק לא מוכנים זו בעיה, ולכן כאן השלב הראשון הוא ריכוז מסמכים בנדל"ן. לאחר מכן נבצע תכנון כספים בנדל"ן ובניית תקציב של פרויקט בנדל"ן. 

שליטה על התקציב – סוד הניהול של פרויקט בנייה הוא ניהול ושליטה על תקציב הפרויקט בנדל"ן. קבוצות רכישה רבות נגררו לעליות מיותרת עקב חוסר ניסיון של מארגנים שהביאו להתנפחות תקציבית והפכו פרויקט כדאי וחסכוני לרוכשי הדירות לכזה שעתיר תקציב ועלויות מיותרות. כשמדובר ביזמות נדל"ן שליטה על התקציב תעשה את ההבדל בין פרויקט רווחי לפרויקט שאינו רווחי. לכן יזמים שרוצים לקדם פרויקטים גדולים או פרויקט שבהם אין להם ניסיון, חשוב שיעזרו באנשי מקצוע ובחברות ניהול פרויקטים בנדל"ן. 

ליווי בנקאי – הדרך לקבלת ליווי בנקאי אינה תמיד פשוטה ודורשת מקצועיות רבה. יזמים מתחילים מגלים כיום כי הבנקים לא ממהרים לאשר ליווי בנקאי גם לפרויקטים הנמצאים בלב ליבם של אזורי הביקוש, כחלק מהמציאות הנדל"נית שהשתנתה במהלך השנה האחרונה. כדאי לחסוך בביורוקרטיה ולקדם את תהליך הבנייה חשוב שהיזם יסתייע באנשי מקצוע, הבנק היום דורש ניסיון מוכח בבניה ומסירת דירות מעבר להון עצמי.

שירות לקוחות בנדל"ן – האתגר הגדול של יזמים שרוצים לצמוח ולהגיע להיקפי פעילות גדולים הוא ביכולת לספק שירות אדיב ומקצועי לרוכשי הדירות. פעמים רבות יזמים סוברים כי שירות הלקוחות אינו חשוב מאחר והם השלימו את תהליך המכירה והרי שרוכשי הדירה הינם לקוחות שבויים, גישה זו לטעמנו נובעת מהיעדר ידע וניסיון. מתן שירות טוב חוסך כסף ליזם, נקודה. שירות מקצועי הוא נכס של היזם ולא עלות – הוא מייצר שביעות רצון וחוסך בעלויות שיווק פרסום ועוד.  

ניהול עד למסירת המפתח – בעוד שתהליך הייזום נוגע למרכיבים מסוימים והתנעת תהליך אישורים, בנייה ועוד, ניהול פרויקט הנדל"ן עד למסירת המפתח לצרכן הסופי דורש מומחיות אחרת ושונה לעתים בתכלית מתהליך הייזום עצמו. לכן עבור יזמים שאינם מתמחים בניהול הפרויקטים לפנות אל חברות חיצוניות המספקות את השירותים הללו באופן מלא ועד למסירת המפתח לדירה. אחת מהחברות הללו היא פולי ניהול פרויקטים בנדל"ן המתמחה במתן שירות לקוחות בנדל"ן ומלווה את הדיירים לעתים גם עד לתום שנת הבדק הראשונה.  

 

  • קבוצות רכישה