יזמות
  • עקבו אחרינו:
 התקשרו אלינו כניסת משתמשים

כתבות ומאמרים

מאמר - מאת ענת חן זדה

 שנת 2017, שוק הנדל"ן כיום מאתגר מתמיד. יזמי הנדל"ן רוצים לצמוח בסביבה מאתגרת, לצד פרויקטים של מחיר למשתכן צצה לה ההזדמנות לספק איכות בנייה, שירות וגמר מהטובים ביותר. המחסור בדירות חדשות לקהל משפרי הדיור בלבד או למשקיעים שזו דירתם השנייה, מעולם לא היה גדול יותר. ומחסור ביחידות דיור הוא הזדמנות עבור היזמים.

 

ענת חן זדה, יזמת נדל"ן בעלת ניסיון של מעל ל-20 שנה בשיווק פרויקטים וניהול פרויקטים בנדל"ן החליטה לפני כשלוש שנים להקים את חברת פולי ניהול פרויקטים בנדל"ן, המספקת קשת רחבה של שירותים ליזמי נדל"ן, קבוצות רוכשים ומארגני קבוצות רכישה. הצורך בחברות ניהול פרויקטים התעורר לאור תנופת ההתחדשות העירונית והרצון של מתווכים, סוכני מכירות ובעלי קרקעות לעבור לתחום היזמות. גם יזמי נדל"ן ותקים רצו להמשיך ולצמוח וחיפשו את הדרכים הטובות ביותר ותוך שהם נשארים עם מרבית הגמישות והעצמאות, אלה בדיוק האנשים שחברה לניהול פרויקטים בנדל"ן עונה על הצרכים שלהם.

 

מה הוביל אותך להקים את פולי – חברה לניהול פרויקטים בנדל"ן?

 

"פגשתי הרבה מאוד יזמים וניסיתי להבין מה מעכב אותם מלצמוח יותר מהר. הבנתי שמרבית ההתעסקות שלהם היא בניהול של הפרויקטים הקיימים. הם עשו את זה מצוין, אבל שאלתי אותם אם מישהו אחר יעשה את זה טוב לפחות כמוך, האם היית יכול להגדיל את היקף הפעילות? ב-90% התשובה היא כן, 10% אמרו שהם מסתפקים בקיים ועשו לביתם די ויותר במהלך הקריירה. ברגע שהבנתי שיש צימאון גדול בשוק לפתרון שאני מתכננת, ידעתי שציבור היזמים יצביע ברגליים".

 

מהם השירותים שאתם מעניקים ליזמים ומה האינטרס שלהם לקחת חברה חיצונית לניהול פרויקט הנדל"ן?

"התשובה לכך פשוטה. לכל אחד יש משאבים ומקורות לניהול הפעילות וכאשר היקפי הבנייה אינם מסתכמים במסירה של כמה מאות יחידות דיור בשנה, אתה עלול לסבול מחיסרון לגודל. אותו חיסרון לגודל פשוט יוצר מצב שלמעלה מ-50% מהמשאבים הניהוליים מרותקים לטובת צד ההוצאות והשירות ולכן שימוש בחברת ניהול מאפשר ליזם פשוט להתמקד בכל תהליך הייזום ואת ניהול הפרויקט הוא מותיר לחברה המתמחה בכך. מה שנשאר ליזם זה לקטוף את המחמאות מהדיירים שקיבלו שירות לקוחות מקצועי הכולל גם ליווי במהלך שנת הבדק".

 

 

ואחרי שהקמת את החברה קיבלת תובנות נוספות על השוק? זיהית אתגרים חדשים של יזמים?

 

"בוודאי. פגשתי גם בעלי קרקעות שרצו להפוך ליזמי נדל"ן ובאותו הזמן לא היה להם מספיק ניסיון בענף. אז אמרתי להם בואו נבצע יחד פרויקט אחד מתחילתו ועד סופו. זה הצליח מעל למצופה, הרוכשים קיבלו שירות מצוין והיזם נהנה גם מפידבק חיובי שמלווה אותו לפרויקט הבא. בסופו של דבר כולם מבינים שרוכשים מרוצים זה מה שמאפשר למותג לשגשג וזו המטרה העיקרית שלנו, לתת שירות ליזם וגם לדייר כדי שכל הצדדים יהיו מרוצים מהתהליך".

 

 

 

בתקופה האחרונה הבנקים הקשיחו את התנאים לקבלת מימון לפרויקטים יזמיים. יש לכם פתרון לזה?

 

"הבנקים רוצים להיות הרבה יותר שמרניים ולהקטין בכלל את החשיפה שלהם לשוק הנדל"ן. זה לא אומר שהכל לא טוב וזה התפקיד שלנו, לסייע ליזם להתנהל מול הבנקים בצורה הכי נכונה ויעילה. בסופו של דבר כשאנחנו מגיעים כחברה לניהול פרויקטים הבנקים מכירים את הניסיון והידע שלנו ואין ספק שבדרך הזו הוא תורם ומסייע ליזמים לקבל את המימון מהר יותר וכפי שידוע זמן זה כסף".

 

מה מייחד את החברה וכיצד אתם משתלבים במעבר לשירותים טכנולוגיים?

 

"אנחנו מפעילים את פורטל פולי שדרכו יכולים רוכשי הדירות להיכנס תחת שם וססמא כדי לצפות בכל הנתונים הרלוונטיים על התקדמות הפרויקט שלהם וקצב הבנייה בפועל בזמן אמת. בפורטל פולי יכולים הרוכשים גם להוציא מסמכים עם תוקף משפטי כמו היתר בנייה וחוזה הדירה עליו חתמו. השירותים מתקדמים והשקיפות היא כה משמעותית עד כדי העלאת פרוטוקולים של ועדות ביצוע בשטח של הבנייה".  

 

באלו אזורים אתם פועלים והיכן השירותים שלכם מוענקים?

 

"החברה מסוגלת לספק מענה ליזמים בכל רחבי הארץ